• Kontakt

    (+48) 519 151 935

  • Godziny pracy

    Pon - Pt 08.00 - 18.00

O NAS

Głównym produktem firmy Radbas, z siedzibą w miejscowości Opożdżew (pow. grójecki gmina Warka), są opryskiwacze  sadownicze. Jesteśmy firmą rodzinną, założoną przez Radosława Paczyńskiego , który postanowił wykorzystać zdobytą wiedzę na wydziale mechaniki i budowy maszyn politechniki warszawskiej oraz lata doświadczenia praktycznego w zawodzie i połączyć z wiedzą  sadowniczą . Skonstruować opryskiwacz, który zagwarantuje stu procentową skuteczność opryskiwania górnych partii drzew. Kilkuletnie próby w rodzinnym gospodarstwie sadowniczym  zaowocowały stworzeniem tejże  maszyny (a w szczególności  przystawki  dwu wentylatorowej o odwróconym ciągu powietrza),  której praca może konkurować z najlepszymi konstrukcjami na rynku krajowym i europejskim.

 

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologi produkcji jak i nowinek technicznych każdy sadownik ma teraz dostęp do profesjonalnych opryskiwaczy w przystępnej cenie i dobrych parametrach pracy. Nasze opryskiwacze sadownicze budowane są pod indywidualne potrzeby klientów, co pozwala na dużą ilość możliwych konfiguracji maszyny. Cena produkowanych przez nas opryskiwaczy ustalana jest indywidualnie i zależna od skonfigurowanego opryskiwacza.

 

Najważniejszą zaletą opryskiwacza sadowniczego Radbas jest przystawka wentylatorowa. Jest to konstrukcja opracowana przez właściciela firmy. Założeniem konstrukcyjnym było jak najlepsze podanie powietrza z cieczą do korony drzewa przy jak najmniejszym wydatku energii. Opryskiwacz ma dwa wentylatory z odwróconym ciągiem, umieszczone jeden nad drugim, w odbiciu lustrzanym . . Napęd przenoszony jest z wału odbioru mocy ciągnika przez dwubiegową przekładnię zębatą, a górny wentylator napędza pas klinowy. Taki rodzaj napędu, dzięki wysokiej sprawności, umożliwia współpracę tych opryskiwaczy z ciągnikami o mocy już od 25KM, . Odpowiednio dobrana moc wentylatorów zmniejsza wrażliwość na znoszenie przez wiatr. Obudowa przystawki jest zbudowana z blachy czarnej cynkowanej ogniowo.


Wykonujemy również maszyny i urządzenia na indywidualne zamówienie klienta

 

KONTAKT Z NAMI

P.H.U. RADBAS

Opożdżew 17, 05-560 Warka

NIP: 1231099631

Napisz lub zadźwoń

+48 519 151 935

biuro@radbas.pl